Kim Ne dedi

mesnedediler

Sakıp SABANCI /İş adamı (Rahmetle Anıyoruz)

Mansur EL SABAH ı her sabah evde ,arabamda dinliyorum ,hoş görüyle bakıyorum. Benim taklidimi de çok güzel yapıyor, Çalışıyor, çalışıyor ,çalışıyor. Ona çok gülüyorum.

Sezen Cumhur ÖNAL / Devlet Sanatçısı

İletişim çağında ,Mansur EL SABAH gibi genç dostlara her geçen gün biraz daha ihtiyacımız olduğu kanısındayım. İnternet ortamı olsun ,doğal ortam olsun ,çağımızın cazibe noktası hiç kuşkusuz ki “Ses” tir. Bir anda yeryüzünü kucaklayan sesin en büyük seyyahlarından biridir , Mansur EL SABAH ,Söylediklerine ,anlattıklarına onun sunduklarına özenle göz gezdirmek gerekir.Mansur EL SABAH programları radyo programcılığımızın genç ve geçmiş müziğimizin ,özenli bir yankılanışıdır. Genç dostuma ve onu izleyenlere ,sağlık ve esenlik diliyorum.

Prof. Dr. Yaşar Nuri ÖZTÜRK

“Mansur el sabah benim için; espri,sanatkârlık, efendilik, incelik, memleket sevgisi, aydınlık gibi değerlerin birleşiminden oluşan yakışıklı bir genç adam demektir.”

Kenan IŞIK / Sanatçı

Sen var ya sen,sen bir alemsin.O kadar başarılısın ki, sen”Sheakespeare”i bile oynarsın. Sevgili Mansurum ,dostluğuna,yazılarıma olan ilgine sonsuz teşekkürler. Sevgiyle…

Melih AŞIK / MİLLİYET- Gazeteci-Yazar

 Radyonun içindeki adam, yalnız sesleri değil insanları da kavrar…Hayatın ruhuna inmesini bilir… Eleştirilerinde alabildiğine cesurdur.Bugün onu yeterince göremiyorsak, etkili bir eleştirmen olduğu içindir.Sesi, ince ve keskin eleştirileri dolaysıyla çok kimseyi rahatsız etmektedir. Ama tabii halkı ve halka inananları değil.

Vehbi DİNÇCAN / TEMMUZ 2001RADYONUN İÇİNDEKİ ADAM!

Akşam çıkışında,(erken olursa tabii)Mansur EL SABAH’ı dinliyorum.Çok başarılı bir radyocu…Taklitleri bir hayli güzel…En son dinlediğimde Sezen Cumhur ÖNAL’ı taklit etti.

Sezen Cumhur ÖNAL’ın kendine has o ses tonunu o kadar güzel yakalamışki,şaşırmamak elde değil.

Yalnız gelelim küçük eleştirimize,sevgili El sabah magazin basınına bir gönderme yaptı.Seda Sayan ,Hülya Avşar kavgasını anlatırken,böyle tartışmaları veren,duyuran bizleri eleştirdi.

“Türkiye’nin binbir türlü sıkıntısı varken,niçin bu savaşı dinlemek” ,gibi bir eleştiri.

Mansur’a şunu hatırlatmak gerekir.Türkiye’nin çok sorunu var.Var da gazetelerin pembe sayfaları olmazsa okuyucuyu bunalıma itersiniz.Magazini magazin gibi yapalım istiyorum.Doğrudur bazı yayınların magazinin cıvığını çıkardığını,biliyoruz da,elden bir şey gelmiyor.

Vehbi DİNÇCAN /TEMMUZ 2005

Ve Radyonun içindeki adam sen..O günden bu güne kadar geçen zamanda bomba gibi devam etmektesin aynı adlı,aynı güzellikteki programına..Başarının adı bu değil mi.? Sempatik bir program yaparsında,sen ne kadar sempatiksin o soru işareti!Radyo benim çocukluk anım..Saatlerce,o küçücük radyonun içinde, arkası yarında konuşanları arayıp durmuşumdur..O zaman gaz lambalarının hakimiyetindeki Türkiye’nin aptal bebeleriymişiz işte..Simdi bir başka gözükmekte insanı da,hayvanıda…..! Mansur el sabah ta her şeyi buluyorsun..sen ne alem bi adamsın ya..Devam et aynen,bıkma,sıkılma,yorulma, asker gibi ol..Ve sevgiler senin etrafında gezinsin.. .

Vehbi Dinçcan /Akşam gazetesi

Hey gidi Vehbi abi,bu yazıyı yazarken hiç düşünürmüydü,benim için attığı başlığın benim ilk kitabımın ismi olacağına…Sağ olasın Ağabey…

Mansur EL SABAH

Ahmet ÇAVUŞOĞLU / GÜNEŞ Gazeteci-Yazar

Mansur EL SABAH (siz soyadına aldanmayın)Benim çok sevip takdir ettiğim, ve her fırsatta ALEM FM’deki programlarını tâkip ettiğim bir dostumdur.Devamlı kendisini yenileyen, komplekslere kapılmadan bilmediği şeyleri öğrenmek için didinen, ilmin, öğrenmenin sonu olmadığını çok iyi bilen bir aydındır.Hakikaten ilmi, bilgiyi, doğruyu ‘Çin’de bile olsa’ gidip arar.İnsana Mansur dan kötülük gelmez. Gelse gelse ancak iyi şeyler gelir.Radyolar Mansur ile şenlenir ve dinleyiciler aydınlanır…Allah ondan razı olsun.

Hasan Cihat ÖRTER / Uluslararası Müzik Sanatçısı

Mansur El Sabah, benim Dostum, benim can kardeşim, yaratıcı güzel ruh, benim gibi bir şeyleri kurcalayan adam, aydın ve çağdaş bir beyin,laf ebesi ama boş konuşmayan adam. Ben yozlaşan medya ve müziğe karşı mücadele verirken “Türkiye de müzik ve aydınlanma” adına, o da benimle ayni dertleri,sıkıntıları yaşayan ve bunu Halkımızla her fırsatta paylasan adam. Beni ve Sanatımı desteklemiş dost. Sanatçıyla Sanatçıcıkları birbirinden ayıran güzel

insan. Kıymeti bilinmesi gereken beyin ve beni güldüren çenebaz (!) Seni çok seviyorum.

Prof. Dr. Yalçın AKER

Sevgili Mansur El Sabah…

Toplumun özellikle Türk toplumunun Sağlık,ekonomi,yaşam tarzı,gelenek ,görenekler,ve daha nice sorunlarını en ince noktasından yakalayarak,mizahla süsleyerek sunmak ve sunuşun yanında eğitmek yeteneğini inatla sürdürdüğün için seni kutluyor ve bir eğitimci olarak teşekkür ediyorum.Yolun açık,inadın devamlı olsun.Ben ve benim gibi bilgisinden deneyiminden yararlandığın kişiler sana yardıma her zaman hazırız.Kitabından dolayı seni kutluyor,başarılarının devamını,kalpten diliyorum.

Vecdi TAMER /AKŞAM- Gazeteci-Yazar

Dostum demekten gurur duyabileceğim birisi Mansur El Sabah.O,dünyada giderek azalan “Güvenilir insan” türünün ülkemizdeki birtemsilcisidir. Mansur, akşam kafasını yastığa koyunca hemen ve rahat uyuyanlardandır. Çünkü vicdanı temizdir. Düşündüğünü saklamak yerine olduğu

gibi söylemeyi tercih ettiği halde insan kalbi kırdığı görülmemiştir. Onu sadece tanıdığım için değil, dostu olduğum için de çok şanslıyım.

Prof. Dr.  Ahmet Dündar

Mansur el Sabah, yıllardır zevkle dinlediğim değerli bir radyo programcısı ve sunucusudur. Seçtiği konular genellikle sosyal, kültürel ve eğitsel içeriklidir. Programını renklendirdiği esprileri, oldukça seviyeli ve güldürdüğü kadar da düşündüren türdendir. Mansur el sabah ı dinledikçe radyo Alem FM’in tiryakisi oldum.

Turgay RENKLİKURT / Gazeteci-Yazar

Sevgili Mansur,insanın bir kültür varlığı olduğunu ve kültür pusulasıyla iyiye,güzele,ölüm-     süzlüğe yelken açabileceğinin farkında olan az sayıdaki dostlarımdan birisidir.Onun  dost- larımdan bile farklı olan tarafı ise,farkında olduğu şeyi,hiç umutsuzluğa kapılmadan,dinleyici- lerine aktarma gayretidir.Gayretinin devamlılığını diler,koşulsuz sevgi kaynağı dostumun gözlerinden öperim.

Mustafa DOLU / Akşam Gazetesi Yazı işleri Müdürü

 “Mansur EL SABAH” Adından da anlaşıldığı üzere bazen sabah,bazen de akşamları radyoda bana yol arkadaşlığı ederken,onunla yolculuklar çok hoş oluyor.Hele hele laik,demokrat ve cumhuriyetçi tavırlarıyla bazılarına hakaret etmeden o kadar güzel şeylere batırıp sokuşturuyor ki..O bana yetiyor.Mansur la daha çok yolculuk yapacağım.Size de tavsiye ederim.

Pof.Dr. Osman ALTUĞ / Ekonomi Profesörü

Mansur EL SABAH deyince aklıma,ben geliyorum.Çünkü beni o kadar güzel canlandırıyorki,  herkes hayret ediyor.Beni arıyorlar,hocam Alem fm de döktürdün yine diye,bende diyorumki yok ya…! O ben değilim,o Osman ALTUĞ olmuş ,Mansur EL SABAH tır diyorum.

Hem radyocu, hem de ekonomi uzmanı .Sen var yaaa Mansur sen ,,,,,,,sen bir “Alemsin”.

Pof.Dr. Hüsrev HATEMİ

Mansur Beyi, zekasını, nükte kabiliyetini ve Türkçe’yi daima,Türkiye lehinde kullanan bir programcı olarak tanıdım. Bu özelliğinin değişmeyeceğine inancım Mansur Beyin inandırıcılık kabiliyetinin bir kanıtı sayılır.

Tayfun TALİPOĞLU /Gazeteci-Televizyoncu-Gezgin

Kendimi yollara verdiğimde en iyi yol arkadaşım.Mansur EL SABAH tır.Ne derdik hatırlayın

“İnsana ulaşıyorsa,yolda bizim,yolcuda demişiz ya bir kere,yol arkadaşım ,Mansur EL SABAH a merhaba”.

 Zeki KAYAHAN COŞKUN /Radyo Programcısı (Matrax)

 Bir elinden çantası, diğer elinden gazeteleri eksik olmayan;susmak için pek fırsatı olmayan, konuşan,konuşan,konuşan, konuştukça rahatlayan, rahatlatan güzel adam…

PROF.DR. AHMET ERCAN

KIKIR KIKIR,GÜLDÜRÜRKEN DÜSÜNDÜREN,ULUSAL DEGERLERE, KIŞILERE ÖNEM VEREN,GÜNCELİ YAKALAYAN, COŞKUN. DEDİKODUCU DEĞIL, İNSANLARI KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ DEĞIL GERÇEKLERIN BİLDİRİCİLİĞİNİ YAPAN, ULUSLA KAYNAŞMIŞ, SANKİ KARDEŞİM, YAŞAMIMIN BIR BÖLÜĞÜ GİBİ ALGILADIĞIM, SIKINTILARI ESİNTİ YAPIP

UÇURAN BİR KİŞİ. ACABA ADIDA SAKA MI? DİYE HEP DÜŞÜNÜRÜM.TÜRKİYE’NİN SIKINTILI ORTAMINDA AÇ KENDINE BIR MANSUR EL SABAH, MUTLULUĞA ERİŞMEK İÇİN. SİGARAYA,ZÜBBE TÜRKÇESINE KARSI DURUŞUNU AYRICA KUTLARIM. NİCE BASARILI GÜNLERDE ESENLİKLER DİLERIM.

Prof.Dr. Mustafa TAŞLIYAN

“Sadece radyoda sesini duymak yetmez şahsen görmek ve yakından tanımak gerekir.

Belki de (bu payeyi vermek bana düşmez ama) Neyzen Tevfik’den sonra yaşayan

Türkiye’nin en zeki, en bilgili ve en espirili hiciv ustası. Yaptığı espirileri ve durum tespitlerini derin bir bilgi ve zeka süzgecinden geçirerek hem kültürümüze uygun hale getiriyor hem de gençlere (aslında sadece gençlere değil hepimize)kıssadan hisseler sunuyor. Bu yolda devam et biz hep seninleyiz. Aynı yolun yolcuları sadece bir yerde karşılaşmazlar, bütün yolu birlikte kat ederler”

Sevgilerimle…

Eylem ŞENKAL/Manken

Mansur a bayılıyorum…!Duyuyorum,görüyorum,biliyorum,,,,gülüyorum……“Mansur EL SABAH Show” seni çok seviyorum…

Cem ARSLAN / Radyo Programcısı(Gazoz ağacı)

“Radyo ve radyocu başka bir insandır. O hayata herkesten başka bakar. O hayatı çalımlayıp gole giden insandır. en sıkı defans onu durduramaz. o kendisini her zeminde ifade edebilir. çünkü eğitimli bir beyin yapısına ve buna paralel bir çene yapısına sahiptir.Mansur el sabah ; kitap da yazsa, yayın da yapsa, program da yapsa bu özellikleri muhafaza eden bir arkadaşımızdır. Yayınını dinlerken, kitabını okumak oldukça zevkli olacak…”

Suavi  / Sanatçı

“Dostlar merhaba,ancak düşünen ve düşündüğünü konuşabilen insanlarla özgürlükler genişleyecektir.Düşünce özgürlüğüne,Mansur EL SBAH tan ,o tattan Merhaba..!”

Meltem SATUN /  T v.Yönetmeni

Mansur El Sabah deyince aklıma;

Hayata her koşulda pozitif bakabilen, çalışkan, sabırlı ve düzenli kelimelerinle ifade edilebilecek en iyi örnek insan aklıma geliyor.Doğuştan gelen bir yeteneğini akıl ve tecrübesiyle birleştiren gerçek bir radyo programcısı…Tuna Huş’tan sonra çalıştığım en disiplinli ve planlı program sunucusu…

İlhan İREM

Uzaklarda bir var,Mansur EL SABAH,”Işık ve sevgiyle”.(080495).

 Prof. Dr. Erdoğan TANALTAY

Sevgili yakışıklı Mansur,Sen,sen,nesin?Biliyormusun?.Dünyanın en tatlı sözlü,Dost gönlüsün.Seni çok seviyoruz.

Çetin AĞAŞE / Araştırmacı-Yazar

Her insanın hayatına denk gelmeyen,bir şansa sahibim.Kardeşim olduğundan dolayı.Işığın ve ufkundan daha çok faydalanacağım..Öylece dur..!

Murat BİRSEL / Gzeteci-Tv.Programcısı

Aklınıza ne kadar lider,ünlü isim geliyorsa,taklidi yapılıyor,demeçleri veriliyor,hicvediliyor.Meğer tek başına hazırlıyormuş.Bütün taklitleri o yapıyor,diyalogları  yazıyor,efekt ve müzikleri,seçiyor.Bence..gerçekten büyük kabiliyet..!

Can Hikmet DEĞİRMENCİ / Eğitmen+Radyo programcısı(Okyanuslar)

 Bir yaşam sanatçısı.Öyleki sanatı nakış gibi,şiir gibi,müzik gibi,işleyen insan,“Mansur EL SABAH”

Sibel ARNA / SABAH GAZETESİ

“Mansur Neşriyat” Mübarek çene değil motor.Mansur EL SABAH SHOW baştan sona kadar komik bir program. Taklidin genelleşmiş çukurundan zıplayarak özelleştirilmiş uzayına ışın çakıp, gündeme manidar tebessümler çizdirdiği kımıl kımıl kahkahaların buhar olup gökten elmacık kemiklerine vurgu yaptırtan bir nevi naif,ince zekalı tiyatral radyo sanatçısı. o ne güncel, ne ince, ne manidar güldürü, bea…çocukluğumdan beri hep tam not alır benden; afferin.ömür ömür…ha bazen de kara kara düşündürebilir…

Bir avuç toprak, biraz da su’yum ben. Neyimle övüneyim, işte buyum ben.” Yunus Emre