Navigasyonun hatası hayatına mal oldu!

ABD’de kızının doğum günü kutlamasından dönen bir adam, kullandığı navigasyon programının yıkılmış bir köprüden geçirmeye çalışması nedeniyle nehre düşerek yaşamını yitirdi.

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde, kızının doğum günü partisinden dönen 47 yaşındaki bir baba, navigasyon programının yanlış yönlendirmesi nedeniyle köprüden düşerek hayatını kaybetti.

29 Eylül 2022 tarihinde yaşanan kaza, navigasyon programının Phil Paxson adındaki talihsiz adamı, 2013 yılında yıkılan ve bir daha tamir edilmeyen köprüye yönlendirmesi sonucu yaşandı.

YIKILMIŞ KÖPRÜDEN NEHRE DÜŞTÜ

Her şeyden habersiz navigasyon programının yönlendirmelerini takip eden adam ise yıkılmış köprüden nehre düşerek aracı içerisinde hayatını kaybetti.

Paxson’ın ailesi, uzun zamandır tamir edilmeyen köprüde herhangi bir önlem alınmadığı için bu kazanın yaşandığını belirtiyor.

Uludağ yolunda navigasyon uçuruma sürüklüyor: Pankart ile tedbir aldılar.

Uludağ’a çıkmak için navigasyonun yönlendirdiği kestirme yoldan yolculuk eden sürücüler uçurumlu ve eğimi fazla yolda kaza yapıyor ve yolda kalıyor. Duruma çare arayan bölge sakinleri yolun girişine pankart asarak sürücüleri uyarmaya kararı aldı.

PANKART ASTILAR

Uludağ’a çıkacak olan vatandaşlar navigasyona adres yazdıklarında ana yoldan değil de Osmangazi ilçesi Demirkapı Mahallesi’ndeki kestirme yola yönlendiriliyor.

Bu yolda eğim fazla ve keskin virajlarla dolu olunca çok sayıda araç kaza yapıyor ve yolda kalıyordu.

Çok sayıda araç sürücüsü bu yola girip kazan yapınca mahalleli de yolun başına uyarı yazısı astı:

Dikkat; navigasyona aldanıp Uludağ yoluna çıkış için bu yolu kullanmayın. Tehlikeli viraj ve yokuş

Mahalle sakinleri sürücüleri sözlü de uyarıyor.

Navigasyonla bu yola gelen Uludağ yoluna çıkacak sürücüler pankartı görünce geri dönerek başka yolu kullanıyor.