Dondurulmuş limonun şaşırtıcı yararları !

Limon denince aklınıza sadece limon suyu ve vitamin C gelir. Oysa bilinen değerlerin dışında, özellikle dondurularak rendelenmiş limonunuz, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin içerir. Ulusal Post’un haberine göre: Dondurulmuş limon sayesinde hem yemeklerinize yeni bir lezzet katıyor hem de daha fazla vitamin alıyorsunuz .

Limonu (yıkayıp) buz dolabınızın buzluk bölümüne koyuyorsunuz. Donduktan sonra mutfak rendesini alıp limonun tamamını rendeleyebilirsiniz. Soymanız falan gerekmiyor.

Tüm limonu dondurmak gibi basit bir işlem sonrasında, onu rendeleyip yemeklerinizin üzerine serperek tüm besleyici özelliklerini kullanıyor olacak, yani daha sağlıklı besleniyor olacaksınız. Ayrıca rendelenmiş limonun dinçleştirici ve vücuttaki toksinleri giderici etkisinden yararlanacaksınız.

Limon (Citrus) kanser hücrelerini öldüren mucizevi bir üründür. Kemoterapiden çok daha tesirlidir. Bunu nereden mi biliyoruz? Çünkü kendilerine yüksek kârlar sağlayacağını bildikleri için limon özütünün sentetik versiyonlarını üretmeye uğraşan laboratuvarlar var. İhtiyaç duyacağını düşündüğünüz dostlarınıza, limonun hastalık önleyici etkisi olduğunu duyurarak yardımcı olabilirsiniz.

Tadı hoştur ve kemo-terapinin korkunç etkilerini göstermez. Kemo-terapi ilaçları üretiminden fayda sağlayan multi-milyoner büyük şirketlerin çıkarlarını riske atmamak adına bu gizemin özenle saklı tutulduğu sürece ne kadar insanın öleceği bilinmez.

Limonun birçok vasfı sayılabilir ama en ilginci urlar, yumrular, kistler, tümörler üzerindeki etkisidir. Bu bitkinin her tür kansere iyileştirici etkisi kanıtlanmıştır. Bazıları onun her tür kanserin tedavisinde faydalı olduğunu söyler.

Ayrıca geniş spektrumlu anti-bakteriyel olarak iltihaplara, enfeksiyonlara ve mantara karşı kullanılır. Dahili parazit ve bağırsak kurtlarına karşı etkindir. Çok yüksek tansiyona karşı kan basıncını düzene sokar. Anti-depresandır. Strese ve asabi bozukluklara karşı iyi gelir.

Bu bilginin kaynağı ise çok etkileyicidir: Dünyanın en büyük ilaç üreticisi firmalarından biridir. Bu firmanın beyanına göre 1970’den beri 20’nin üzerinde yapılan laboratuvar testlerinde limon ekstrelerinin uygulanmasıyla; içlerinde kolon / kalın bağırsak, meme, prostat, akciğer ve pankreas da olmak üzere 12 kanser tipinde başarılı sonuçlar alınmıştır.

Limon ağacından elde edilen bileşiklerin, bütün dünyada kemo-terapide kullanılan Adiamycin ürününden 10 bin kat daha iyi olduğu saptanmış, kanser hücrelerinin gelişmesini yavaşlattığı gözlemlenmiştir. Daha da şaşırtıcı gözlem şudur ki: Limon özü kötü huylu kanser hücrelerini tahrip ederken sağlıklı hücrelere hiç zarar vermemektedir.

Dondurulmuş Limon kanser hücrelerini öldüren harika bir meyvedir.

Kemoterapiden 10 bin kat daha fazla etkilidir.

Mantar Bakteri, enfeksiyon, iç parazitler ve kurtlara karşı etkilidir.

Yüksek tansiyonu düzenler. Sinir ve stresi azaltarak depresyonu engeller.

Kist ve Timörleri küçülterek yok eder. Dondurulmuş limonu tükettiğinizde vücudunuz size teşekkür edecektir.

  • Limon kabuğu vücudu enfeksiyonlara karşı koruyan C vitamini ve diğer önemli bileşenleri içerir. Limon kabuğu yemek grip, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve benzeri enfeksiyonları tedavi eder.
  • Limon kabuğu yemek kolesterolü düşürür, kalbin düzenli çalışmasını sağlar, limon kabuğundaki potasyum kalbin düzenli çalışmasını sağlar. Kabuktaki polifenol flavonoidler kötü kolesterolü düşürür.
  • Limon kabuğundaki limonen ve salvestrol Q40 bileşenleri kanserli hücrelerle savaşır.

Sağlam ve güçlü kemikler için vücut kalsiyuma gereksinim duyar. Limon kabuğunda kalsiyumun yanı sıra C vitamini de bulunur. Limon kabuğu yemek, iltihaplı poliartrit, osteoartrit, romatoid artrit, osteoporoz ve kemik kırıkları gibi rahatsızlıkları da önlemeye yardımcıdır.

  • Limon kabuğunda bulunan yoğun C vitamini iskorbüt, diş eti kanamaları, gingivitis, yani diş eti iltihabı gibi problemlerin oluşumunu engeller.
  • Serbest radikaller ödem, yaşlanma, kalp rahatsızlıkları ve bazı kanser türleri gibi pek hastalığa sebep olurlar. İşte limon kabuğunda bulunan C vitamini, serbest radikalleri nötralize eder.
  • Limon kabuğunda bulunan C vitamini ve sitrik asit kan damarlarında saflaştırıcı etki yapar, Cilt hücrelerindeki yabancı maddelerin atılmasını ve sağlıklı bir cilde kavuşulmasını sağlar.